بازار فروش زعفران در تهران متوقف شد

بوی یونجه و عسل بوی زعفران در تهران واقعی حتی اگر در یک پوشش پلاستیکی پیچیده شده باشد، بینی شما را قلقلک می دهد. اگر سوراخ های بینی شما پر از عطر نبود، شک نکنید که زعفران تقلبی است.

آزمایش آب
در این تست آسان باید زعفران را در یک لیوان آب بریزید و اگر زعفران در حالی که شناور است شروع به رنگ آمیزی زرد طلایی کند، ممکن است زعفران واقعی باشد. با این حال می توانید با بیرون آوردن زعفران از آب مطمئن شوید و اگر رنگ اولیه خود را حفظ کرده بود، می توانید بگویید زعفران واقعی است. اگر برعکس بود و نخ زعفران دیگر قرمز نبود، زعفران تخته ای است.

آزمایش جوش شیرین
چگونه زعفران مرغوب را تشخیص دهیم؟
ابتدا مقدار کمی جوش شیرین را در یک لیوان آب بریزید و آنها را با هم مخلوط کنید. سپس می توانید نخ زعفران را داخل مخلوط بریزید تا ببینید چه اتفاقی می افتد. اگر رنگ مخلوط شما زرد شد، مطمئن باشید که زعفران واقعی است. اما اگر قرمز شد زعفرانی که استفاده کردید قطعا تقلبی است.

آزمایش شعله
تنها کاری که برای این آزمایش باید انجام دهید این است که کمی زعفران روی آتش بگذارید. اگر رنگ شعله به بنفش یا نارنجی تغییر کرد، زعفرانی که دارید زعفران اصلی است. اما اگر رنگ شعله زرد شد، زعفران متأسفانه زعفران دوخته است.

زعفران

ایران، جایی که اکثریت جهانی زعفران از آن می آید. با طلای سرخ ایران آشنا شوید: زعفران.

چرا زعفران اینقدر گران است؟
برخی ادویه ها مانند دانه های وانیل گران تر هستند زیرا فقط در مناطق و آب و هوای خاصی برداشت می شوند. اما وقتی صحبت از گران‌ترین ادویه زعفران می‌شود، گرانی‌ها به محل یا شرایط کشت آن نسبت داده نمی‌شود. زعفران گران است زیرا تلاش و زمان زیادی صرف می شود تا فقط 1 گرم نخ زعفران به دست آید. گلهای کروکوس در این فرآیند با دست چیده می شوند و سپس سه کلاله موجود در هر شکوفه با دقت کنده می شوند.چرا زعفران اینقدر گران است؟
برخی ادویه ها مانند دانه های وانیل گران تر هستند زیرا فقط در مناطق و آب و هوای خاصی برداشت می شوند. اما وقتی صحبت از گران‌ترین ادویه زعفران می‌شود، گرانی‌ها به محل یا شرایط کشت آن نسبت داده نمی‌شود. زعفران گران است زیرا تلاش و زمان زیادی صرف می شود تا فقط 1 گرم نخ زعفران به دست آید. گلهای کروکوس در این فرآیند با دست چیده می شوند و سپس سه کلاله موجود در هر شکوفه با دقت کنده می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.