شیشه الات آزمایشگاهی کرج به واکسن ایدز دست یافت !

آن چه که باید در مورد شیشه الات آزمایشگاهی کرج  بدانید؛ در حالی که شیمیدانان و محققان در حال استفاده فزاینده از پلاستیک در آزمایشگاه هستند، شیشه هنوز انتخاب بسیاری است.

بدیهی است که تصمیم گیری در مورد مناسب بودن شیشه یا پلاستیک برای کار به عناصر مختلفی مانند طراحی ابزار، ویژگی های مواد و هزینه بستگی دارد. اما شیشه انتخاب بسیاری از دلایل خوب است.

خواص شیشه، شیشه با مقاومت شیمیایی بالای خود در برابر بسیاری از مواد از جمله اسیدها، قلیاها، حلال های آلی، محلول های نمکی و آب، عملکرد بهتری از پلاستیک دارد.

تنها موادی که می توانند شیشه را از بین ببرند اسید هیدروفلوئوریک، قلیایی های قوی مورد استفاده در دماهای بالا و اسید فسفریک غلیظ هستند.

شیشه آلات

از مزایای دیگر استفاده از شیشه در آزمایشگاه می توان به پایداری ابعادی آن حتی در دماهای بالا و شفافیت آن اشاره کرد.

مزایای دیگر شامل این واقعیت است که اندازه های زیادی از بسیاری از تجهیزات آزمایشگاهی در دسترس است و شیشه به راحتی تمیز می شود. برای نگهداری معرف و مواد شیمیایی مناسب است و پیرکس که نوعی شیشه است در برابر حرارت مقاوم است.

انواع مختلفی از انواع شیشه های فنی موجود است که هر کدام دارای خواص متفاوتی هستند که آنها را برای کاربردهای مختلف مفید می کند. اینها هستند.

لیوان سودا آهک، به عنوان مثال به دلیل داشتن خواص فیزیکی و شیمیایی خوب برای مواجهه کوتاه مدت با مواد شیمیایی و استرس گرمایی محدود مناسب است. محصولات تولید شده از این نوع شیشه شامل لوله های کشت و پیپت می باشد.

شیشه بوروسیلیکات،  به عنوان مثال بار دیگر این نوع شیشه از خواص فیزیکی و شیمیایی خوبی برخوردار است. توانایی مقاومت در برابر انواع مواد شیمیایی و دما را دارد و شوک حرارتی و پایداری مکانیکی خوبی دارد.

ظروف شیشه‌ای آزمایشگاهی طیف وسیعی از تجهیزات مورد استفاده در علم هستند که تا زمان ظهور برخی جایگزین‌های پلاستیکی، به‌طور سنتی از شیشه ساخته می‌شدند.

شیشه در آزمایشگاه های تجزیه و تحلیل و همچنین در شیمی و زیست شناسی استفاده می شود. شیشه را می توان با قالب گیری، برش، خم شدن و دمیدن به اشکال و اندازه های مختلفی درآورد.

به دلیل احتمال شکستگی، بسیاری از آزمایشگاه‌ها به کارکنانی که برای اولین بار استفاده می‌کنند، نحوه استفاده صحیح از ظروف شیشه‌ای در آزمایشگاه و خطرات احتمالی کار با شیشه را آموزش می‌دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.