ظرف های میوه ساخته شده از سبد حصیری

این روزها ممکن است مردم یک سبد بافته شده را به عنوان ظرف میوه یا یک وسیله تزئینی تصور کنند. اما هرکسی که وارد موزه سبد هندی ماریون استاینباخ شود، طیف وسیعی از کاربردهای سبد را توسط بومیان آمریکای غربی ایالات متحده کشف خواهد کرد.

مجموعه Steinbach شامل سبد حصیری نازک است که برای حمل و نقل نوزادان استفاده می شود. جمع آوری، تهیه و نگهداری مواد غذایی؛ شکار؛ مراسم معنوی؛ و نذورات تدفین برخی از سبدها برای نشان دادن مهارت بافندگانشان ساخته شده بود.

این موزه که بخشی از موزه دروازه‌بان در شهر تاهو، کالیفرنیا است، مجموعه‌ای از بیش از 900 سبد از 85 قبیله آمریکای شمالی دارد. هماهنگ کننده موزه اشتاینباخ، خاویر رودریگز، به آرامی در موزه حرکت می کند و از قفسه های سبدهایی که در جعبه های شیشه ای به نمایش گذاشته شده است، عبور می کند.

او می‌گوید: «ما در اینجا درباره 950 داستان صحبت می‌کنیم. «سبد چیزی بیش از یک چیز سودمند است. این بخشی از فرهنگ است.» رودریگز در مقابل سبدی که با نقوش هندسی سیاه تزئین شده است توقف می کند.

این یک degikup از Washoe، یک قبیله بومی در دریاچه تاهو و منطقه حوضه بزرگ کالیفرنیا و نوادا است.

سبدهای Degikup تزئینی هستند و صرفاً برای نشان دادن هنر بافنده ایجاد شده اند. رودریگز می گوید: «این یک نمونه کتاب درسی از degikup است. هیچ شکی باقی نمی گذارد که برای چه چیزی استفاده می شود برای خودنمایی.

رودریگز به ویترین دیگری می رود که یک سبد حصیری پلاستیکی بزرگ تقریباً به ارتفاع یک متر (3 فوت) نگه می دارد. او این کالا را به عنوان سبد سرآشپز Miwok شناسایی می کند.

این سبد حصیری شیک برای پخت و پز توسط مردم Miwok، یک قبیله شمالی کالیفرنیا استفاده می شد. سرآشپز سبد را با آب و هر آنچه که قصد پختن آن را داشت (مانند سبزیجات و گوشت) پر می کرد در حالی که سنگ ها را در آتش نزدیک گرم می کرد.

سپس سرآشپز از چوب بید با حلقه ای در انتهای آن استفاده کرد تا سنگ های داغ را مستقیماً در سبد حصیری گلدان قرار دهد و سوپ را گرم کند. سبد یک سرآشپز Miwok مانند یک قابلمه پخت و پز مدرن عمل می کرد به جز اینکه گرما مستقیماً در قابلمه بود نه اینکه آن را از بیرون گرم کند.

در همان نزدیکی یک سبد باریک و بلند قرار دارد که شبیه یک برج کوچک است.

این در واقع یک تله دارکوب پومو است. پومو، یکی دیگر از قبیله های کالیفرنیای شمالی، می دانست که دارکوب ها نمی توانند به عقب بروند.

  • منابع:
  1. Basket Museum
  • تبلیغات:
  1. آشنایی با چند نوشیدنی که برای صبح زود مناسب است!
  2. تولید روشویی با ضایعات پلاستیکی!
  3. آیا با مصرف یک گرم پودر هسته خرما از طریق دماغ می توان آینده را دید؟!
  4. انبار کولر که در آتش سوزی سالم ماند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.